Dlaczego warto przeczytać serię z Chyłką od Remigiusza Mroza?

ByAgata

Dlaczego warto przeczytać serię z Chyłką od Remigiusza Mroza?

Serie książkowe mogą z czasem czytelnika znudzić lub też wciągać coraz bardziej. To, co czeka serię książkową, zależy w dużej mierze od samego pisarza. Remigiusz Mróz na pewno nie należy do tych pisarzy, którzy muszą martwić się brakiem czytelników. Jego książki sprzedają się wyśmienicie, a jego nazwisko dumnie zdobi nie jedną bestsellerową pozycję. Co jeszcze warto wiedzieć o Mrozie? Jedną z jego największych hitów jest seria książkowa z Joanną Chyłką. Czy Chyłka jest serią wyjątkową?

Chyłka – czy to jest lubiana postać?

Joanna Chyłka to postać, którą można kochać lub nienawidzić. Jest to postać, która na pewno nie pozostanie dla czytelnika obojętna. Jest ona prawiczką i to nie tylko z zawodu, ale też z zamiłowania. Chyłka żyje w przekonaniu, że żadna sprawa nie jest dla niej za trudna. Jest ona skupiona na celu i stara się za wszelką cenę wygrać każdą sprawę. Starła się ona już z nie jedną ciężką sprawą, jednak z każdej stara się wyjść obronną ręką. Czytelnicy mogą spotkać Chyłkę w pierwszym tomie pod tytułem “Kasacja”. Jest to nie tylko tytuł książki, ale też procedura, której dopuściła się Chyłka.

Co dalej czeka Chyłkę?


Chyłka podejmuje się nieustannie nowych spraw, a im cięższa sprawa tym jest to dla niej większe wyzwanie. Po kasacji podejmie się ona wyzwania, jakim będzie obrona ojca pozwanego o upozorowanie porwania własnej córki. W sprawie tej panuje zmowa milczenia, jednak Chyłka nie poddaje się, uparcie próbuje ustalić, co się wydarzyło oraz gdzie znajduje się mała dziewczynka. W sprawie tej towarzyszy jej aplikant Kordian, który, mimo że nie jest jeszcze szczególnie wprawiony w sztuki prawnicze, to jednak nie jest obciążeniem dla Chyłki. Wręcz przeciwnie sam chętnie podejmuje się ryzyka i pomaga Chyłce w dobrnięciu do celu. Joanna Chyłka ma od teraz cennego sprzymierzeńca u swojego boku. Czy jak zakończy się sprawa zaginięcia? O tym najlepiej przekonać się samemu w książce “Zaginięcie” od polskiego pisarza Remigiusza Mroza. Jest to drugi tom serii z Joanną Chyłką.

 

About the author

Agata administrator