Remigiusz Mróz i Joanna Chyłka

ByAgata

Remigiusz Mróz i Joanna Chyłka

Pisarze po czasie swojego debiutu mogą iść w zapomnienie lub też prężnie budować swoją karierę. O tym drugim zdecydowanie wiele wie Remigiusz Mróz. Jest on polskim nie tylko pisarzem, ale też prawnikiem, który dla marzenia o pisarstwie porzucił pracę prawnika. Mimo że przez wiele lat zdobywał on niezbędną wiedzę i napisał też pracę doktorską z zakresu prawa, to jednak ostatecznie stwierdził, że marzy mu się zupełnie coś innego. Po debiucie w 2013 roku stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych pisarzy w Polsce. Jedną z jego głośniejszych serii jest Chyłka. Co takiego zadecydowało o popularności tej serii?

Joanna Chyłka – kim jest główna postać serii?

Joanna Chyłka to osoba, która jest główną postacią w serii Remigiusza Mroza. Jest ona nie tylko prawniczką, ale też ciekawą osobowością. Chyłkę można poznać w pierwszym tomie książkowym o nazwie “Kasacja”. Jest to książka, w której Chyłka podejmuje się pierwszej sprawy, jaką pozna czytelnik. Jest to sprawa mordercy oraz morderstwa, jednak niezwykłego czy też takiego z przypadku, ale takiego ze szczególną okrutnością. Chyłka jest osobą, która nie boi się podjąć takiej sprawy i dociekliwie szuka sposobu na to, by wybronić swojego klienta.

Chyłka – co dalej stanie się w serii?

Chyłka po tym, jak wygra kasację, podejmie się nowych spraw. Mimo że zazwyczaj pracowała ona sama, to jednak teraz wszystko ma się zmienić. Musi ona pracować z aplikantem Kordianem. Jest on dla niej sporym obciążeniem, przynajmniej z takiego założenia wyszła Chyłka, Jak się jednak później okazało, Kordian okazał się na tyle sprytny, że pomógł on Chyłce w nie jednej sprawie, a do tego także między nimi pojawiło się coś więcej. Uczucie, które narastało między Chyłką a Kordianem można by nazwać zakazaną miłością, jednak jeszcze nie jest pewne, czy ta dwójka będzie razem ze sobą. Chyłka jest sceptycznie do tego nastawiona. W końcu między nimi pozostaje spora różnica wieku. Czy coś zmieni się w tym temacie? Warto o tym przekonać się samemu czytając najnowsze części serii z Chyłką.

 

About the author

Agata administrator